فارسی|English
پنج شنبه2 خرداد 1398

اجراي بيمه زنان سرپرست خانوار در گرو تأمين اعتبارات است

بازگشت

فارس: نائب رئيس كميسيون اجتماعي مجلس گفت: بيمه زنان سرپرست خانوار به تصويب مجلس رسيده است

اجراي بيمه زنان سرپرست خانوار در گرو تأمين اعتبارات است
فارس: نائب رئيس كميسيون اجتماعي مجلس گفت: بيمه زنان سرپرست خانوار به تصويب مجلس رسيده است و پس از تأمين اعتبارات، اجرا خواهد شد.
هادي مقدسي اظهار داشت: بر اساس اصل 29 قانون اساسي همه شهروندان بايد تحت پوشش بيمه اجتماعي قرار گيرند و تحت پوشش قرار دادن زنان سرپرست خانوار در اولويت كار مجس و دولت است؛ در حال حاضر بيمه زنان سرپرست خانوار به تصويب رسيده است و پس از تأمين اعتبارات، اجرا خواهد شد و اكنون در حال پيگيري هستيم تا اقشار آسيب‌پذير جامعه هرچه زوتر تحت پوشش بيمه قرار گيرند.

نائب رئيس كميسيون اجتماعي مجلس در خصوص اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها گفت: اين طرح با هدف تحقق عدالت اجرا مي‌شود تا وضع اقتصادي اقشار آسيب‌پذير و دهك‌هاي پايين جامعه بهبود ‌يابد در واقع اين طرح باعث تحول وضع اقتصادي در جامعه خواهد شد.

وي افزود: با اجراي اين طرح يارانه‌ها كاناليزه مي‌شود و 50 درصد درآمد حاصل به صورت نقدي جبران مي‌شود و 30 درصد نيز صرف امور زيرساختي و زيربنايي خواهد شد كه گسترش تأمين اجتماعي را براي اقشار مختلف به خصوص زنان سرپرست خانوار براي عادلانه توزيع شدن اعتبارات ملي در پي خواهد داشت.

مقدسي بيان داشت: زنان بد‌سرپرست نيز از اين طرح مستثني نخواهند بود و سازمان بهزيستي موظف است همه زنان آسيب‌پذير جامعه را تحت پوشش در آورد.

وي در ادامه گفت: در برنامه پنجم توسعه اقتصادي در مجلس مصوبه‌اي در حال تدوين و تصويب است تا كمك‌هاي سيستم‌ها و مجموعه‌هاي حمايتي به سمت خودكفايي و توانمند‌سازي سوق يابد.

نائب رئيس كميسيون اجتماعي مجلس در خصوص جديد‌ترين اقدامات در برطرف كردن مشكلات زنان سرپرست خانوار تصريح كرد: با اجراي لايحه هدفمندكردن يارانه‌ها و بيشتر شدن اختيارات قوه مجريه در اعطاي تسهيلات و ايجاد امكانات براي دهك‌‌هاي پايين و قشر آسيب‌پذير، زنان سرپرست خانوار به صورت ويژه مورد حمايت قرار خواهند گرفت.

وي افزود: در حال حاضر خلأيي در ياري رساندن و خدمات‌رساني از نظر قانوني احساس نمي‌شود اما اگر از ديدگاه قوه مقننه خلأيي از حيث قانوني مشاهده شود با ارائه طرح به مجلس يا اقدامات نظارتي به دستگاه‌ها تذكر لازم داده خواهد شد تا در ارائه خدمات حداكثر تلاش را داشته باشند.
انتهاي پيام/ر

دیدگاههای کاربران