فارسی|English
پنج شنبه2 خرداد 1398

ساخت و تجهیز کتابخانه های مناطق محروم استان خراسان جنوبی به همت خیرین شرکت ایران خودرو

بازگشت

ساخت و تجهیز کتابخانه های مناطق محروم استان خراسان جنوبی به همت خیرین شرکت ایران خودرو
با جمع آوری کتاب های اهدایی  کارکنان شرکت های گروه صنعتی و توزیع آن در بین روستاهای محروم کشور، نخستین مرحله طرح نذر فرهنگی کتاب به مرحله اجرا درآمد.
طی هماهنگی های صورت گرفته با مدیران و مسوولان مرتبط خراسان جنوبی و ستاد توان افزایی موسسه خیریه امام علی (ع)،  طرح نذر فرهنگی کتاب گروه صنعتی ایران خودرو  در شش روستای خانکوک ، برون، خانیک، انارستانک و فتح آباد  از روستاهای توابع  شهرستان فردوس به اجرا درآمد.
در اجرای این طرح مدیریت مسوولیت پذیری اجتماعی شرکت ایران خودرو، مدیر ارتباطات و امور بین الملل ایران خودرو خراسان، بخشدار شهرستان فردوس، مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فردوس و دهیاران و اهالی روستاهای مذکور حضور داشتند که با استقبال گسترده همراه بود.
با هماهنگی های انجام شده، با مسولین حوزه نیکان موسسه خیریه امام علی (ع) برای هر یک از این روستاها ، کتابخانه هایی خریداری و در مکان های مورد استفاده اهالی مستقر گردید ، سپس کتاب های جمع آوری شده از همکاران شرکت های گروه  صنعتی به این روستاها منتقل و در کتابخانه های تعبیه شده قرار گرفت.
مدیریت مسوولیت پذیری اجتماعی ایران خودرو با توصیف موفقیت آمیز اجرای این طرح گفت: این طرح به صورت دایمی برقرار بوده و  همکاران شرکت های گروه می توانند کتاب های اهدایی خود را در اختیار واحدهای روابط عمومی شرکت های خود قرار دهند تا با برنامه ریزی مناسب در سایر روستاهای محروم کشور نیز توزیع شود. 
سرکار خانم دکتر رضایی با اشاره به این که مقوله مسوولیت پذیری اجتماعی یکی ازمهمترین برنامه های تاکیدی مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو می باشد، از پیاده سازی  ساختاری  و مدون اجرای طرح های مسوولیت پذیری اجتماعی در سطح شرکت های گروه صنعتی خبر داد و افزود: سعی خواهیم کرد برنامه های مختلف اعم از فرهنگی ، اجتماعی و خصوصا اشتغال زایی را  در مناطق محروم کشور به مرحله اجرا در اوریم و در این راه انتظار داریم  تمامی شرکت های گروه در این مقوله مهم مشارکت نمایند.  
دیدگاههای کاربران