فارسی|English
سه شنبه3 ارديبهشت 1398

بازگشت
کلام ایده پرداز
 خدایا عاشقان را با غم عشق آشنا کن                         زغم های دگر غیر از غم عشقت رها کن
 
حصول نتیجه درآمدهای مشروع و ضرورت تلاش مجدانه در مسیر ارتقای سطح رفاه و معیشت را می توان از مهم ترین آموزه های مورد اشاره در مکتب اسلام دانست که کارکردهای آن در حوزه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی به راحتی قابل مشاهده است به طوری که محورهایی چون مبارزه با فقر ، کاهش شکاف های طبقاتی و تامین نیازهای اساسی مردم درزمره ی عناوین و سرفصل های نگاه مبتنی بر عدالت در نظام اقتصادی اسلام جای دارند .
نگاه خدامحور ،خدمت بی منت و صادقانه برای بهترین های جامعه یعنی مردم قانع و بی آلایش مناطق کم برخوردار ،سبب می شود که رونق مهرورزی مبدل به منشور تلاش مضاعف گردد.
سال 1387در پرتو الطاف خفیه حضرت حق،  اینجانب موضوع جدی و اصولی توجه به توسعه روستایی را سرلوحه امور خود قرار دادم و برای اجرایی شدن آن بصورت علمی پس از دو سال مطالعه و پژوهش در یکی از مناطق کاملاً کم برخوردار (جنوب خراسان که متبرک به خاک پاک حضرت ثامن الحجج علیه السلام است ) الگوی طراحی شده را پیاده نمودم .
سپس نتایج مطلوب حاصله، ما را بر آن داشت که در شش  روستای دیگر در چهار شهر متفاوت استان مذکور، الگو را برای نهایی شدن به منصه ظهور برسانیم  و بحمدالله نتایج حاصله ، مورد قبول همه کارشناسان و مسئولین بازدید کننده قرار گرفته است .
علی رغم اینکه این الگو قبلاً با این محتوا در هیچ کتابی درج نشده و در هیچ دانشگاهی تدریس نگردیده ولی امداد الهی، همت مردمی ،مشارکت دستگاه ها و خیرین، ما را به سر منزل مقصود رسانید .
امروز، خرسندم و خدا را شاکرم از اینکه ، اگر چه از کاروان شهداء جا ماندم ولی نتیجه شیرین هشت سال تلاش و کوشش مستمر در روستاها را هدیه کنم به روح امام و شهداء و به محضر رهبر انقلاب ،باشد تا چراغ راه انسان های مخلص وکم برخوردار جامعه قرار گیرد و لبخند بر لب ها و زندگی آنان نشسته و به جای مهاجرت بی رویه به شهرها،از روستا و تولیدات روستایی صیانت نمایند .
 
 
                                                                                                                                سید اکبر کساء
                                                                                                                                رئیس هیات مدیره و مدیر عامل
                                                                                                                                 و رئیس ستاد توان افزایی
                                                                                                                                موسسه خیریه امام علی (ع)