آغاز فعالیت موسسه خیریه امام علی(ع) در شهرستان خوسف

بازگشت

آغاز فعالیت موسسه خیریه امام علی(ع) در شهرستان خوسف
موسسه  خیریه امام علی (ع ) در راستای اجرای طرح جامع توان افزایی مناطق کم برخوردار کشور (تاک ) با حضور در شهرستان خوسف از توابع استان خراسان جنوبی  دفتر ستاد این شهرستان را افتتاح نمود .
فرماندار شهرستان خوسف با ابراز خرسندی از این اتفاق و با اشاره به سابقه فعالیت های موسسه خیریه امام علی (ع) از سال 1387و نتایج اقدامات حاصله  توسط این موسسه در شهرستان های قاینات ،سربیشه و نهبندان ،  شروع  فعالیت رسمی این موسسه در شهرستان خوسف را اعلام نمودند .
ایشان موضوع رفع موانع  اشتغال را به عنوان یکی از دغدغه های مهم  ستاد توان افزایی اعلام و افزودند :  در این ارتباط نشست ها و دیدارهای متعددی صورت گرفته است  که خوسف و 20 روستای تابعه  تحت پوشش این ستاد قرار گرفته است .
فرماندار خوسف با بیان اینکه سرمایه گذاری باید در مشاغل خرد و خانگی انجام شود  ادامه داد: ازآنجاییکه  منابع اعتباری و تسهیلات محدود است، نباید همه بودجه و وام را به یک بخش خاص اختصاص داد و اعتبارات را می بایست برای رفع مشکلات زیر ساخت ها هزینه  نمود و تا حد امکان مشکلات بخش کشاورزی ، راه و آب شرب را حل نمود .
فرماندار خوسف اظهار کرد: توانمند کردن افراد به ویژه توانمند سازی اقتصادی در جامعه روستایی از اهداف موسسه خیریه امام علی است که این موسسه با هدف توانمندسازی خانواده های محروم ، بی سرپرست ،ایتام کم درآمد ، در راه مانده ، مقروض ،در بند و کاهش فقر از سال 1373 آغاز به کار نموده است .
سید اکبر کساء، مدیر عامل موسسه خیریه امام علی (ع) شهر ری با اعلام آمادگی موسسه برای راه اندازی ستاد توان افزایی در خوسف، افزود: با توجه به  ظرفیت ها ؛ ‌پتانسیل ها و استعدادهای شهرستان خوسف امید آن است که خوسف به عنوان شهرستان نمونه در سطح ملی مطرح شود.
کساء از راه اندازی صندوق همیاری در روستاها خبر داد و یادآور شد: اهالی هر روستا، مبلغی در صندوق سپرده‌گذاری می‌کنند و با این روش افرادی که امکان گرفتن وام ندارند، می توانند مبالغی را برای شروع به کار دریافت کنند.
دیدگاههای کاربران