از نظر قرآن، بسیاری از مردم هنگامی متوجه آثار بسیار مهم و برکات صدقات می‌شوند که کار از کار گذشته است؛ یعنی وقتی از دنیا رحلت کرده و یا در هنگام احتضار و مرگ هستند و پرده‌ها کنار می‌رود و حقایق هستی را می‌بینند، در آن هنگام در می‌یابند که صدقه تا چه اندازه مهم و تاثیرگذار بوده است. از همین رو، اگر امکان داشته باشد تا تنها یک کار انجام دهند، آن کار همان صدقه دادن است.
خدا در ترسیم حالت محتضر می‌فرماید: وَأَنْفِقُوا مِنْ مَا رَزَقْنَاکُمْ مِنْ قَبْلِ أَنْ یَأْتِیَ أَحَدَکُمُ الْمَوْتُ فَیَقُولَ رَبِّ لَوْلَا أَخَّرْتَنِی إِلَى أَجَلٍ قَرِیبٍ فَأَصَّدَّقَ وَأَکُنْ مِنَ الصَّالِحِینَ وَلَنْ یُؤَخِّرَ اللَّهُ نَفْسًا إِذَا جَاءَ أَجَلُهَا وَاللَّهُ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ؛
و از آنچه روزى شما کرده‌ایم انفاق کنید پیش از آنکه یکى از شما را مرگ فرا رسد و بگوید: پروردگارا! چرا تا مدتى بیشتر اجل مرا به تاخیر نینداختى تا صدقه دهم و از صالحان و نیکوکاران باشم؟ ولى هر کس اجلش فرا رسد، هرگز خدا آن را به تاخیر نمى‏‌افکند؛ و خدا به آنچه می‌کنید آگاه است. (منافقون، آیات ۱۰ و ۱۱)
از این آیات به دست می‌آید که انسان باید فرصت کوتاه عمر را غنمیت شمارد و از آن برای سعادت دنیا و آخرت خود و دیگران بهره گیرد.
با توجه به اهمیت فریضه صدقه و اثرات قابل توجه آن در زندگی انسان که مورد تأکید خداوند متعال است، شما هم می‌توانید با کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود مؤسسه خیریه امام علی علیه السلام را درراه خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به خانواده‌های محترم تحت پوشش یاری و کمک نمایید.
با داشتن یک صندوق در منزل و یا محل کار خود در تأمین نیازهای افراد تحت حمایت این مؤسسه سهیم باشید.
و این باقیات صالحات چون چراغی فرا روی زندگی و آینده و فردای شما خواهد بود.

نیکوکار محترم ؛
در صورت تمایل جهت دریافت صندوق صدقات خانگی و یا صندوق پایه دار، خواهشمند است با شماره های ۵۵۹۰۰۰۴۳ و یا ۵۵۹۰۲۷۵۷ تماس بگیرید تا در اولین فرصت ممکن صندوق صدقات به نشانی شما ارسال گردد.