صندوق قرض الحسنه مولود کعبه

صندوق قرض الحسنه مولود کعبه  

صندوق قرض الحسنه مولود کعبه مستقل از موسسه خیریه امام علی (ع) ، با هماهنگی بانک مرکزی ایران و در راستای اهداف این موسسه از سال ۱۳۸۰شروع به فعالیت و با اخذ مجوز به شماره ۱۴۲۲۱به ثبت رسید .

پرداخت وام های قرض الحسنه به گروه هدف موسسه و عموم مردم نیازمند با هدف تامین شهریه های دانشگاه ، سرمایه کار ، ودیعه مسکن و… از موارد فعالیت های صندوق به شمار می رود. عمده وام های اعطایی به افراد متقاضی از طریق سپرده گذاری خیرین محترم در صندوق صورت می پذیرد.  خیرین می توانند افراد نیازمند مدنظر خود را نیز جهت استفاده از تسهیلات به صندوق معرفی نمایند.

 

صندوق مولود کعبه

هم چنین آموزش و حمایت از صندوق های همیاری روستایی بمنظور راه اندازی و توسعه کسب و کارهای خرد و ایجاد و توسعه اشتغال پایدار از جمله فعالیت های این صندوق می باشد.

 ایجاد کانون همیاری در استان خراسان جنوبی:

پیرو سفر  مدیریت موسسه خیریه امام علی (ع) درسال ۱۳۸۷ به استان خراسان جنوبی و بازدید ایشان  از روستاهای خرم آبادشهرستان قاینات وچاه عباس شهرستان نهبندان که با حضورمدیرکل محترم دفتر امورروستایی استانداری وفرمانداران محترم دوشهرستان صورت پذیرفت ، جلسه ای با حضور اعضای شورای راهبردی موسسه خیریه امام علی (ع) درتهران برگزار  و براساس بررسی های صورت گرفته ، تصمیمات اولیه  اتخاذ گردید ،که در اولین اقدام معاونتی تحت عنوان معاونت  مناطق محروم تشکیل گردید.  این معاونت که بعدها به عنوان معاونت مناطق کم برخودارتغییر نام یافت از همان ابتدای فعالیت چهار سرفصل فرهنگ سازی – اشتغال – سلامت ومسکن  را حوزه کاری خود تعریف نمود.

در جهت اجرای اهداف مدنظر و نظارت مستقیم بر پیشبرد اهداف تعریف شده ستادهای هماهنگی درشهرستانهای مدنظر مستقر و نیروهای موظف با سوابق کاری بالا به استخدام موسسه در آمدند.

صندوق قرض الحسنه مولود کعبه

علاوه بر ستادهای نامبرده شده،دفاتر کاری نیز در هر روستا مستقر و با توجه به نیاز تجهیز گردید.

تاسیس صندوق همیاری روستاکه مهمترین علت ضرورت این موضوع در ضعف بنیه مالی روستائیان وعدم پرداخت وام به متقاضیان اشتغالهای کوچک خانگی ازسوی بانکها به علت ناتوانی روستاییان در معرفی ضامن های  معتبر بوده است .این مهم در روستاهای ذیل انجام گرفته است

روستاهای خرم آباد – جبار – چدان

شهرستان قاینات ، روستای شاج

شهرستان زیرکوه،روستای

زیدرشهرستان سربیشه ، روستای چاه عباس

شهرستان نهبندان

وشهرستان فردوس (صندوق برون وخانکوک )